Andrzej Abramczuk

Andrzej Abramczuk.png

 Andrzej Abramczuk - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Andrzej Abramczuk, objął stanowisko Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego ze stutkiem na 18 sierpnia 2018 r. Ze Spółką związany od 12 grudnia 2017 r., kiedy wszedł do Zarządu i objął stanowisko Dyrektora ds. Strategii i Regulacji.

Andrzej Abramczuk posiada blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego oraz mediów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wspierał największe transakcje w branży mediów i telekomunikacji na polskim rynku.

Od września 2009 roku związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie od stycznia 2011 jest Partnerem odpowiadającym za praktykę TMT. W latach 2006 - 2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play). Od 2001 do 2006 roku był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2011 - 2015 zasiadał w Radzie Nadzorczej CenterNet S.A. i był sekretarzem RN spółki Midas S.A. (obecnie Aero2 Sp. z o.o.). Jest też aktywnym uczestnikiem życia organizacji branżowych, m.in. wiceprzewodniczącym Rady PIIT oraz członkiem Rady KIGEiT.

Andrzej Abramczuk ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.


Załączniki

Krzysztof Adaszewski

Krzysztof Adaszewski.png

Krzysztof Adaszewski - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Krzysztof Adaszewski został powołany w skład Zarządu oraz objął stanowisko Dyrektora Finansowego w dniu 12 grudnia 2017 r.

Krzysztof Adaszewski posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w obszarze rachunkowości i finansów w branży telekomunikacyjnej. Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z Netią, od 2011 roku był członkiem Zarządu (w latach 2012 - 2016 Prezesem) spółki Midas S.A. (obecnie Aero2 Sp. z o.o.). W latach 2011-2016 zasiadał też z zarządach spółek Mobyland i CenterNet z GK Midas. W trakcie pełnienia tych funkcji odpowiadał m.in. za pozyskanie finansowania rozwoju działalności GK Midas.

W latach 2004-2009 pracował w Grupie Netia, gdzie odpowiadał m.in. za planowanie długoterminowe. W latach 1997-2004 zatrudniony w działach finansów polskich spółek telekomunikacyjnych, należących do koncernów Vivendi International i Bresnan Communication.

Od 2015 roku był członkiem Rady Nadzorczej Sferia S.A. a od 2016 roku Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Altalog Sp z .o.o. Z obu tych funkcji zrezygnował w dniu powołania w skład Zarządu Netia S.A.  

Krzysztof Adaszewski ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


Załączniki

Grzegorz Bartler

Grzegorz Bartler.png

Grzegorz Bartler, Członek Zarządu, Dyrektor Generalny ds. Techniki

Do Zarządu spółki został powołany w dniu 18 maja 2018 r.

Grzegorz Bartler posiada ponad 20-letnie doświadczenie z zarządzaniu strategicznymi projektami IT przede wszystkim dla firm z sektora telekomunikacyjnego.

Od 2010 związany z Polkomtelem, jako Dyrektor Departamentu Business Intelligence ( w latach 2014 - 2015 roku tę samą funkcję pełnił również w spółce Cyfrowy Polsat), dbając o to, aby rozwiązania informatyczne skutecznie wspierały realizację strategii organizacji i osiąganie celów biznesowych. W tym okresie skonsolidował obszar Business Intelligence dla Polkomtela i Cyfrowego Polsatu, realizował projekty regulacyjne (MSSF 15, RODO) i transformacyjne Grupy Cyfrowy Polsat.

Wcześniej, przez ponad 15 lat pracował w SAS Institute, gdzie m.in. jako Dyrektor Konsultingu dla sektora Telco dostarczał szerokie spektrum rozwiązań IT i BI (m.in. hurtownie danych, systemy raportowania i MIS, rozwiązania integracji danych, systemy analitycznego CRM). Realizował również projekty dla firm telekomunikacyjnych poza Polską, a także dla firm z sektora publicznego, finansowego czy energetycznego.

Grzegorz Bartler jest absolwentem Wydziału MIM Uniwersytetu Warszawskiego.


Załączniki

Tomasz Dakowski

Tomasz Dakowski.png

Członek Zarządu, Dyrektor Generalny ds. B2C

Został powołany w skład zarządu Netia S.A w dniu 29 sierpnia 2017 r. Ze spółką związany jest od dnia 1 czerwca 2017 roku, kiedy objął stanowisko Dyrektora Generalnego Rynku B2C.

Tomasz Dakowski ma blisko 20-letnie doświadczenie komercyjne w branżach telekomunikacyjnej oraz transportowej, zarówno na rynku B2C jak i B2B. Przez ponad 12 lat zajmował stanowiska menedżerskie i dyrektorskie w obszarze sprzedaży B2C w obecnym Orange Polska. Odpowiadał m.in. za wdrożenie nowego modelu sprzedaży pośredniej, a także kierował projektem rebrandingu z Idei na Orange w obszarze sprzedaży. W kolejnych latach zarządzał globalną strukturą sprzedaży i obsługi Klientów w PLL LOT, dokonując m.in. restrukturyzacji sieci handlowej LOT na świecie oraz komercyjnego wdrożenia we flocie narodowego przewoźnika Dreamlinera.

W latach 2013 – 2017 transformował oraz rozwijał sprzedaż i utrzymanie Klientów B2C w randze Dyrektora Sprzedaży, a następnie Członka Zarządu UPC Polska. Jest współtwórcą strategii podwojenia zasięgu sieci tego operatora.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz szeregu kursów branżowych i menedżerskich, m.in.: w INSEAD w Fointableau, IMD w Lozannie, CranfieldUniversity, Ashridge School of Business oraz Ecole de Gestion w Lyon.


Załączniki

Aster Papazyan

Aster Papazyan.png

Członek Zarządu, Dyrektor Generalny ds. B2B

Został powołany w skład zarządu Netia S.A w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Ze spółką związany od 2 listopada 2016 roku, kiedy objął stanowisko Dyrektora Generalnego Rynku B2B.

Bezpośrednio przed dołączeniem do zespołu zarządzającego Netia S.A. zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie easyPack, operatora paczkomatów InPost, światowego lidera samoobsługowych punktów odbioru, gdzie odpowiadał za rozwój i działalność operacyjną firmy w skali globalnej.

Aster Papazyan posiada 25-letnie doświadczenie w pracy w różnych organizacjach w tym high-tech na rynku B2B. Przez 7 lat, jako Dyrektor Sprzedaży zarządzał działem handlowym Dell Polska, odpowiedzialnym za biznes korporacyjny oraz zbudowanie kanału partnerskiego, a następnie pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Dell w Polsce. Następnie zarządzał aktywami koncernu Naspers - najpierw jako Country Manager na Polskę (Allegro, PayU, OLX, Otomoto, Otodom, Agito), a potem jako CCO w PayU na Centralną i Wschodnią Europę - reformując strategię sprzedaży i marketingu. Wcześniej zajmował także stanowisko Dyrektora Sprzedaży w strukturach rynku B2C w obecnym Orange Polska.

Aster Papazyan ukończył studia Executive MBA na IMD w Lozannie. Jest również magistrem zarządzania i marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.


Załączniki