Wojciech Pytel

Wojciech Pytel.jpg

Wojciech Pytel, po. Prezesa Zarządu

Do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu został tymczasowo oddelegowany z Rady Nadzorczej Spółki, w której zasiada od stycznia br.

Wojciech Pytel posiada bogate doświadczenie z zarządzaniu spółkami z sektora ICT. Od 2014 roku zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Polkomtel z Grupy Cyfrowy Polsat. Wcześniej (w latach 2001-2002 oraz 2008-2014) w Polkomtelu pracował na wysokich stanowiskach zarządczych i doradczych. W latach 2010 – 2012 był Prezesem Zarządu a następnie Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Midas (obecnie w Grupie Cyfrowy Polsat). Od 2015 roku zasiada w Radzie Nadzorczej Plus Banku, w której obecnie pełni funkcję Przewodniczącego. 

W latach 2004 – 2008 był Partnerem Zarządzającym w IBM Polska. Wcześniej przez wiele lat (1994 – 2001 oraz 2002-2004) związany był z firmą Nokia, gdzie najpierw zarządzał polskim oddziałem, potem regionem a następnie globalnymi kontaktami w operatorami mobilnymi.

Działalność biznesową rozpoczął w 1990 roku, jako Dyrektor Zarządzający w spółce NOVAR a następnie (1993-1994) Prezes Zarządu w spółce Prywatne Sieci Telekomunikacyjne (spółka zależna dawnej TP S.A.).

Od wielu lat jest także Prezesem Fundacji Rodzin Adopcyjnych w Polsce.

Wojciech Pytel jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, uczestniczył również m.in. w studium przywództwa IMD w Szwajcarii.


Załączniki

Andrzej Abramczuk

Andrzej Abramczuk

 Andrzej Abramczuk - Dyrektor ds. Strategii i Regulacji

Andrzej Abramczuk, wszedł do Zarządu i objął stanowisko Dyrektora ds. Strategii i Regulacji w dniu 12 grudnia 2017 r.

Andrzej Abramczuk posiada blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego oraz mediów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wspierał największe transakcje w branży mediów i telekomunikacji na polskim rynku.

Od września 2009 roku związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto, gdzie od stycznia 2011 jest Partnerem odpowiadającym za praktykę TMT. W latach 2006 - 2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play). Od 2001 do 2006 roku był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2011 - 2015 zasiadał w Radzie Nadzorczej CenterNet S.A. i był sekretarzem RN spółki Midas S.A. (obecnie Aero2 Sp. z o.o.). Jest też aktywnym uczestnikiem życia organizacji branżowych, m.in. wiceprzewodniczącym Rady PIIT oraz członkiem Rady KIGEiT.

Andrzej Abramczuk ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych PAN.


Załączniki

Krzysztof Adaszewski

Krzysztof Adaszewski

Krzysztof Adaszewski - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Krzysztof Adaszewski został powołany w skład Zarządu oraz objął stanowisko Dyrektora Finansowego w dniu 12 grudnia 2017 r.

Krzysztof Adaszewski posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w obszarze rachunkowości i finansów w branży telekomunikacyjnej. Bezpośrednio przed rozpoczęciem współpracy z Netią, od 2011 roku był członkiem Zarządu (w latach 2012 - 2016 Prezesem) spółki Midas S.A. (obecnie Aero2 Sp. z o.o.). W latach 2011-2016 zasiadał też z zarządach spółek Mobyland i CenterNet z GK Midas. W trakcie pełnienia tych funkcji odpowiadał m.in. za pozyskanie finansowania rozwoju działalności GK Midas.

W latach 2004-2009 pracował w Grupie Netia, gdzie odpowiadał m.in. za planowanie długoterminowe. W latach 1997-2004 zatrudniony w działach finansów polskich spółek telekomunikacyjnych, należących do koncernów Vivendi International i Bresnan Communication.

Od 2015 roku był członkiem Rady Nadzorczej Sferia S.A. a od 2016 roku Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Altalog Sp z .o.o. Z obu tych funkcji zrezygnował w dniu powołania w skład Zarządu Netia S.A.  

Krzysztof Adaszewski ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.


Załączniki

Grzegorz Bartler

Grzegorz Bartler.jpg

Grzegorz Bartler, Członek Zarządu

Do Zarządu spółki został powołany w dniu 18 maja 2018 r.

Grzegorz Bartler posiada ponad 20-letnie doświadczenie z zarządzaniu strategicznymi projektami IT przede wszystkim dla firm z sektora telekomunikacyjnego.

Od 2010 związany z Polkomtelem, jako Dyrektor Departamentu Business Intelligence ( w latach 2014 - 2015 roku tę samą funkcję pełnił również w spółce Cyfrowy Polsat), dbając o to, aby rozwiązania informatyczne skutecznie wspierały realizację strategii organizacji i osiąganie celów biznesowych. W tym okresie skonsolidował obszar Business Intelligence dla Polkomtela i Cyfrowego Polsatu, realizował projekty regulacyjne (MSSF 15, RODO) i transformacyjne Grupy Cyfrowy Polsat.

Wcześniej, przez ponad 15 lat pracował w SAS Institute, gdzie m.in. jako Dyrektor Konsultingu dla sektora Telco dostarczał szerokie spektrum rozwiązań IT i BI (m.in. hurtownie danych, systemy raportowania i MIS, rozwiązania integracji danych, systemy analitycznego CRM). Realizował również projekty dla firm telekomunikacyjnych poza Polską, a także dla firm z sektora publicznego, finansowego czy energetycznego.

Grzegorz Bartler jest absolwentem Wydziału MIM Uniwersytetu Warszawskiego.


Załączniki

Tomasz Dakowski

dakowski szparowany.jpg

Członek Zarządu, Dyrektor Generalny ds. B2C

Został powołany w skład zarządu Netia S.A w dniu 29 sierpnia 2017 r. Ze spółką związany jest od dnia 1 czerwca 2017 roku, kiedy objął stanowisko Dyrektora Generalnego Rynku B2C.

Tomasz Dakowski ma blisko 20-letnie doświadczenie komercyjne w branżach telekomunikacyjnej oraz transportowej, zarówno na rynku B2C jak i B2B. Przez ponad 12 lat zajmował stanowiska menedżerskie i dyrektorskie w obszarze sprzedaży B2C w obecnym Orange Polska. Odpowiadał m.in. za wdrożenie nowego modelu sprzedaży pośredniej, a także kierował projektem rebrandingu z Idei na Orange w obszarze sprzedaży. W kolejnych latach zarządzał globalną strukturą sprzedaży i obsługi Klientów w PLL LOT, dokonując m.in. restrukturyzacji sieci handlowej LOT na świecie oraz komercyjnego wdrożenia we flocie narodowego przewoźnika Dreamlinera.

W latach 2013 – 2017 transformował oraz rozwijał sprzedaż i utrzymanie Klientów B2C w randze Dyrektora Sprzedaży, a następnie Członka Zarządu UPC Polska. Jest współtwórcą strategii podwojenia zasięgu sieci tego operatora.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz szeregu kursów branżowych i menedżerskich, m.in.: w INSEAD w Fointableau, IMD w Lozannie, CranfieldUniversity, Ashridge School of Business oraz Ecole de Gestion w Lyon.


Załączniki

Aster Papazyan

Aster Papazyan szparowany.jpg

Członek Zarządu, Dyrektor Generalny ds. B2B

Został powołany w skład zarządu Netia S.A w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Ze spółką związany od 2 listopada 2016 roku, kiedy objął stanowisko Dyrektora Generalnego Rynku B2B.

Bezpośrednio przed dołączeniem do zespołu zarządzającego Netia S.A. zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie easyPack, operatora paczkomatów InPost, światowego lidera samoobsługowych punktów odbioru, gdzie odpowiadał za rozwój i działalność operacyjną firmy w skali globalnej.

Aster Papazyan posiada 25-letnie doświadczenie w pracy w różnych organizacjach w tym high-tech na rynku B2B. Przez 7 lat, jako Dyrektor Sprzedaży zarządzał działem handlowym Dell Polska, odpowiedzialnym za biznes korporacyjny oraz zbudowanie kanału partnerskiego, a następnie pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Dell w Polsce. Następnie zarządzał aktywami koncernu Naspers - najpierw jako Country Manager na Polskę (Allegro, PayU, OLX, Otomoto, Otodom, Agito), a potem jako CCO w PayU na Centralną i Wschodnią Europę - reformując strategię sprzedaży i marketingu. Wcześniej zajmował także stanowisko Dyrektora Sprzedaży w strukturach rynku B2C w obecnym Orange Polska.

Aster Papazyan ukończył studia Executive MBA na IMD w Lozannie. Jest również magistrem zarządzania i marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.


Załączniki